Wyprawy rowerowe i nie tylko...

O nas

Podczas kilkunastu lat prowadzenia tej strony, skład wycieczek, wypraw, wyjazdów zmieniał się wielokrotnie. Rozpocząłem podróżowanie w dwójkę z Tomkiem, po czym dołączył do nas jego brat, Marek. W tym podstawowym składzie przemierzaliśmy na rowerach łącznie pięć lat. W ostatnich latach do moich podróży dołączyli poznani w trakcie wyjazdów (a jakże mogłoby być inaczej!) Andrzej, Mateusz, a także Bartek z Markiem.

Łukasz Tomczyk

ukiiAbsolwent studiów geograficznych na UŚ. Geografia to także pasja, a wyprawy rowerowe to tylko jej naturalne następstwo. Ze wszystkich dziedzin geografii najbliższa mu jest kartografia – to on szczegółowo ustala trasę każdej planowanej wyprawy. Ponadto szczególnym zainteresowaniem darzy turystykę pod każdą postacią – góry i rower to jest to co tygrysy lubią najbardziej, chociaż nie pogardzi także zwiedzaniem zabytków, szczególnie z listy UNESCO. Podczas wypraw zajmuje się także z wielką przyjemnością dbaniem o pełne żołądki i tworzeniem dokumentacji – zdjęć, nagrań, zapisków, statystyk…

Zobacz wszystkie posty autorstwa Łukasza

Tomek Kawczyk


Z wielu zainteresowań należy wymienić informatykę i matematykę oraz inne ścisłe dziedziny nauki. Zamiłowanie to sport a w szczególności piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka i turystyka rowerowa, które uprawia we własnym zakresie od wielu lat. Uwielbia trenować, słuchać muzyki instrumentalnej, jeść białą czekoladę, czytać literaturę fantasy (przede wszystkim Tolkiena) i nie może żyć bez swojego komputera. W przyszłości zamierza szaleć na rowerze szosowym, zwiedzić pół świata oraz pogodzić wyprawy rowerowe z karierą zawodową.

Zobacz wszystkie posty autorstwa Tomka

Marek Kawczyk

Jego życiem jest muzyka. Uwielbia śpiewać, czasem nawet podgrywa sobie na gitarze. Wysportowany na tyle na ile potrzeba. Najbardziej lubi siatkówkę, ale ma za sobą również np.: jazdę na nartach wodnych, strzelanie i grę w pool-bilarda:) Na rowerze znalazł się całkowicie przypadkiem, ale na dobre mu to wyszło. Ambitny, uparty oraz niezdolny do porażek charakter sprawia, że choćby miał zwymiotować to będzie podjeżdżał, aż do ostatniej kropli potu zmieszanej z krwią. Jego marzeniem jest nagranie płyty;)

Zobacz wszystkie posty autorstwa Marka