• Waga: 3,4 – 3,6 kg
  • Wymiary spakowanego: 56×15 cm
  • Wymiary sypialni: 210x180x125 cm
  • Wodoodporność 4000 mm

Używamy go na wyprawach od 2004 roku. Jest stosunkowo lekki, mieści się spokojnie w worku transportowym Crosso razem z dwoma karimatami i kilkoma pierdółkami. Spokojnie mieszczą się dwie osoby z zapasem, a w potrzebie po wyjęciu przednich kół zmieszczą się też dwa rowery – w środku(wtedy jest już ciasno). Przedsionek jest, ale jakby go nie było, w razie deszczu, gdy odsunie się do 2/3 wejście do przedsionka można się spodziewać że będzie kapać do środka. Cienka podłoga, z materiału podobnego do tropiku, my woziliśmy ze sobą cienką folię pod spód, która zresztą przydawała się też do innych celów. Nie mieliśmy z nim problemów w czasie deszczów, więc raczej nie ma problemu z nieprzemakalnością (no, ale nie mieliśmy też okresów, że leje po kilka dni). Nie ma możliwości rozłożenia najpierw tropiku a potem sypialni, co powoduje, że sypialnia może zmoknąć podczas rozkładania w czasie deszczu. Worek na namiot posiada rolowane zapięcie.

W 2006 roku (po około 70 noclegach) zaczął pękać stelaż (włókno szklane). Początkowo pękła jedna – dwie części, zostały wymienione. Na następnym wyjeździe jednak zaczęły pękać kolejne, co spowodowało, iz stelaż stał się niemal niezdatny do użytku, i musiał zostać wymieniony.

Z wymienionym stelażem namiot służy dalej… w tym roku mija 11 lat, a namiot nie wygląda jakby wybierał się na emeryturę;)