Wyprawy rowerowe i nie tylko...

Porady

Ubezpieczenie w podróży

Na pierwszych wyprawach korzystaliśmy z ubezpieczenia zawartego w pakiecie karty Euro<26 SPORT (w 2006 karty ISIC). Oprócz tego mieliśmy ze sobą karty EKUZ z Narodowego Funduszu Zdrowia. Pierwszy test karty EKUZ - Szpital w Sestri Levante i Lavagna we Włoszech – 2008. Okazanie karty wystarczyło, by wszystkie zabiegi – opatrunek, szycie, przejazd karetką były zupełnie darmowe i bez najmniejszego kłopotu.

Jako, że nie lubię tracić czasu na chodzenie i wysłuchiwanie ofert doradców ubezpieczeniowych, podczas wyjazdów od dłuższego czasu korzystam z marketu ubezpieczeń Alior Banku. Pod adresem https://ubezpieczenia-aliorbank.pl/ jest dość sprytna wyszukiwarka i porównywarka ubezpieczeń. Po wprowadzeniu podstawowych danych dotyczących podróży mamy dostęp do kilkunastu ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Możemy porównać bezpośrednio trzy wybrane najlepsze oferty, po czym składkę opłacić kartą lub przelewem internetowym. Polisa wraz z istotnymi informacjami przychodzi e-mailem, potwierdzenia przychodzą również w postaci wiadomości SMS.
Jak do tej pory nie miałem konieczności korzystania w praktyce z wykupionej polisy, jednak dostępne są tutaj polisy najbardziej znanych towarzystw ubezpieczeniowych, więc liczę ana to, że w przypadku potrzeby nie będzie problemów z realizacją.
Podsumowując – ciekawa opcja dla osób liczących się z czasem, zwłaszcza, gdy dwie godziny przed północą uświadamiasz sobie,że nie wykupiłeś ubezpieczenia na podróż, która zaczyna się jutro 😉

Poprzedni artykuł
Planowanie trasy i mapy
Kolejny artykuł
Namiot Bergson Dallas III